Mivel mindketten szívesen időzünk a konyhában, egyáltalán nem szokatlan módon egyszerre kezdtünk el vágyódni egy bagett-sütőlap után. És úgy esett, hogy sikerült egyformát beszereznünk. Nem késlekedtünk, rögtön ki is próbáltuk.
Tovább
Mivel mindketten szívesen időzünk a konyhában, egyáltalán nem szokatlan módon egyszerre kezdtünk el vágyódni egy bagett-sütőlap után. És úgy esett, hogy sikerült egyformát beszereznünk. Nem késlekedtünk, rögtön ki is próbáltuk.
Tovább
Sokáig nem tartottam magam egy leveses típusnak. Talán mert gyerekkorom levesei nem voltak túl változatosak, nem lépték túl a hús- és zöldséglevesek megszokott kereteit, ízük mindig egyforma, változatosságot csak némi elsózás jelentett. Már felnőttkorba léptem, mikor megismerkedtem a krémlevesekkel, a ragukkal, a pikáns ízvilágú, ismeretlen fűszereket tartalmazó ételekkel, és arra is rácsodálkoztam, hogy akár önálló ételként is megállja a helyét, ha elég tartalmas.
A kenyérsütés sok ember számára misztikus titoknak tűnik, éppen ezért nem is vág bele. Pláne ritkán szokás otthon a zsemle, kifli, vagy egyéb pékáru sütögetése, amit meg is tudok érteni, mert egy kissé időigényes, és némi türelem is szükségeltetik hozzá (ami nekem nem nagyon van, bevallom). De időnként megérdemeljük mi is, a családunk is, hogy bemerészkedjünk a házi pékségek világába.
Nálunk a karácsonyi menü nagy része állandó, nem múlhat el az ünnep az évente ugyanúgy készített halászlé, pulykaaprólék-leves és különféle rántott és sült húsok nélkül. Minden évben készül azonban a szokásos menü részeként valami új és különleges étel, amely ha nagyon jól sikerül, akkor megmarad a család repertoárjában, és időről-időre elkészítjük újra. Az idei különlegességünk egy csöppet sem hagyományos, igazán különlegesnek és pikánsnak mondható az egyben sült „fasírozottunk”. Biztos hogy még sokszor fog az asztalunkra kerülni, nem is csak ünnepi alkalmakkor.
Tovább
A karácsonynak nálunk elmaradhatatlan kelléke a mézeskalács. Az ünnepi készülődés során, decemberben több alkalommal is sütünk belőle, mert mindenki nagyon szereti. Valamikor nyár közepén az Interneten bolyongva láttam először aranyos macis süteményeket a kezükben dióval, mandulával. Akkor döntöttem el, hogy ezt ki kell próbálnom karácsonykor, úgyis rendszeresen készül nálunk mézeskalács-mackó.
Tovább
Úgy tartja a mondás, hogy „Aki Márton napján ludat nem eszik, ehetik az bármit, mégis éhezik.”. Én próbálom továbbadni a gyerekeimnek a hagyományos magyar szokásokat, így a legtöbb ünnepet hagyományosan ünnepeljük meg. Ha Márton napja van, akkor nálunk az asztalra vacsorának valamilyen libás étel kerül.
Tovább
Körözött szerintem a magyar konyha egyik jellegzetes eleme, egy jellegzetesen magyaros szendvicskrém. Széles körben ismert, nagyon könnyen elkészíthető, ahány ház, annyi elkészítési módja létezik. Én manapság már nem úgy készítem, mint friss háziasszonyként tettem, több mint 20 évvel ezelőtt. Mostanában a lenti receptem szerint készítem a körözöttet.
Tovább
Mint előzőleg írtam, elkezdtem kísérletezni szendvicskrémekkel, hogy kicsit változatosabbá tegyem a családunk étkezéseit. Próbálkozásaim nem mindegyike aratott osztatlan sikert, készült néhány „megesszük, de soha többé nem szeretnénk ilyet enni” szendvicskrém is. Szerencsére akadt olyan is, amit már több alkalommal készítettem, és szívesen esszük kenyéren. Ilyen lett a brokkolis szendvicskrémem is.
Tovább